Kdo jsme

 Majitel firmy Zdeněk Klíma založil svou firmu v roce 1994. V začátcích svého podnikání využil svých zkušeností z předchozího působení v jedné z nejvěších strojírenských firem na okrese Blansko. Spolu s jediným zaměstnancem se zabýval výrobou modelových zařízení pro slévárny. V té době bylo vše vyráběno bez pomoci číslicově řízených strojů. Celé podnikání bylo zahájeno v přístavbě rodinného domu. 

 V průběhu několika málo let přijal do svého týmu několik šikovných truhlářů a začal se kromě modelových zařízení intenzivně věnovat také výrobě nábytku na zakázku, schodů do rodinných domů, ale i pergol a dalších stolařských produktů. 

 Při vstupu do nového tisíciletí si uvědomil možný potenciál číslicově řízených obráběcích strojů a investoval do svého prvního tříosého obráběcího centra. S tím jak se zvyšoval objem zakázek, rostla potřeba výrobního prostoru ve firmě a proto byla v roce 2002 přistavěna další část provozovny. Také z hlediska lidských zdrojů bylo třeba přistoupit k nemalým změnám. Vyvstala otázka kdo bude konstruovat a tvořit programy pro nově koupené CNC. Z tohoto důvodu se tým rozrostl o schopného a zkušeného programátora, kterého firma zaměstnává dodnes.

 O devět let později požadavky trhu opět změnily svou povahu a bylo třeba se jim přizpůsobit. Z tohoto důvodu bylo za pomoci dotačního fondu EU zakoupeno zcela nové obráběcí centrum, tentokrát pětiosé. V tuto chvíli se naposledy rozrostl pracovní tým o dalšího programátora a další obsluhu CNC stroje. Nové CNC centrum překvapilo svým potenciálem a nyní firma vyrábí i složitá modelová zařízení. 

Již pětadvacet let zkušeností v oblasti výroby slévárenských modelů, ořezávacích přípravků, forem pro lisování plastů, CNC obrábění, 3D konstruování a vším, co se dané problematiky týká, Vám zaručí Vaši spokojenost. 

Tým Modelárny Klíma se těší na spolupráci s Vámi!